Dedykacja bloga

Obecnie nie trzeba być żeglarzem jachtowym, żeby we własnym zakresie zaplanować wypoczynek na wyczarterowanym jachcie czy skorzystać z rejsów organizowanych przez biura podróży. W większości przypadków wystarczy dobra pogoda, czas i odpowiednie fundusze. Bynajmniej nie czyni to nikogo bardziej świadomym. Żeglarstwo rekreacyjne nie jest sportem wyczynowym, jednak wbrew pozorom równie niebezpieczne. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

Niezależnie od poziomu doświadczenia żeglarskiego warto zorientować się, w jakiej sytuacji możemy znaleźć się podczas rejsu i z czego one wynikają. Najlepiej wyciągać wnioski z cudzych błędów, co w praktyce nie jest takie oczywiste, ponieważ bez wzajemnego dzielenia się doświadczeniami nie jest to możliwe. Strona ma za zadanie popularyzować powszechnie spotykane błędy oraz związki przyczynowo-skutkowe sytuacji niebezpiecznych. Wpisy opracowywane są na podstawie doświadczeń osób trzecich, wydarzeń publikowanych na oficjalnych stronach instytucji państwowych oraz serwisach społecznościowych.

Poprzez formularz kontaktowy na stopce strony można wysłać wszelkie zapytania w sprawie prowadzonego bloga, jak również własne opinie czy komentarze. Wszystkie wiadomości są sprawdzane na bieżąco, a odpowiedzi można spodziewać się tego samego dnia. Możliwe jest również publikowanie własnych doświadczeń (wpisy autorskie lub anonimowe), które pozwolą przekazać dobrą praktykę żeglarską i być może zapobiegną podobnym sytuacjom w przyszłości.